فروش باغ ویلا در سرخرود ارزان

23 آگوست 2022
0 دیدگاه
فروش باغ ویلا در سرخرود ارزان

موقعیت طبیعی استان رویایی مازندران

موقعیت طبیعی استان مازندران: در امتداد شرق به غرب، سلسله‌ی میانی البرز همچون سدی رفیع، استان‌های شمالی کشور همچون استان مازندران را به قسمت کوهستانی و جلگه‌ای تقسیم کرده و آن را از قسمت داخلی ایران جدا می‌سازد. آب و هوای این استان با توجه به وجود کوهستان، دریا و جنگل به نواحی معتدل کوهپایه‌ای، سرد کوهستانی (در ارتفاعاتی بالاتر از ۲۲۰۰۰ متر) و نواحی معتدل مرطوب جلگه‌ای دسته‌بندی می‌شود. به طوری که بیش‌ترین ارتفاع مربوط به قله‌ی دماوند با ارتفاعی معادل با ۵۶۷۰ متر و همچنین کمترین ارتفاع در سطح استان مازندران، ترازهای زیر صفر را شامل شده است. در ادامه میخواهیم در رابطه با خرید و فروش باغ ویلا در سرخرود صحبت کنیم.

استان رویایی مازندران به دلیل برخورداری از وفور بارش‌ها و همچنین برخورداری از اقلیم مرطوب، موجب ایجاد رودخانه‌های دائمی و تعدد و تراکم جریانات سطحی شده است و همچنین موجب تشکیل جلگه‌های آبرفتی و همچنین پوشش گیاهی غنی شده است که در حد فاصل دریا تا کوهستان، شامل سفره‌های آب زیر زمینی مناسبی می‌باشد.

فروش باغ ویلا در سرخرود ارزان

راهنمای خرید و فروش باغ ویلا در مازندران

خرید ویلا در مازندران نیاز به راهنمایی و رعایت نکات مهمی دارد تا هنگام خرید با مشکل مواجه نداشته باشید ، در ادامه این نکات را برای شما ارئه خواهیم داد ؛

  • در نظر گرفتن موقعیت و لوکیشن قرارگیری ویلای مورد نظر :

ویلایی که قصد خرید آن را دارید باید دسترسی بسیار عالی و بالایی به تمامی مراکز شهری مانند مراکز خرید ، فروشگاه های زنجیره ای ، مراکز درمانی ، بانک ها ، سوپر مارکت ، مراکز تفریحی و … داشته باشد .

  • بررسی داشتن سند و مدارک

همه ما می دانیم که ویلایی که دارای سند نباشد ارزش پایین تری را خواهد داشت ، بنابراین هنگام خرید ویلا در مازندران باید به سند و مجوز آن توجه داشته باشید . سند باید عرصه و اعیان باشد و دارای پایان کار از شهرداری باشد .

  • استقامت و مقامت

استقامت و مقامت بالا به شما این امکان را می دهد که به راحتی در آن ویلا زندگی کنید . به همین علت باید به این نکته توجه داشته باشید که برای ساخت ویلا باید از بهترین مصالح و بهترین متریال استفاده کرده باشند .  ساخت ویلا باید به گونه ای باشد که شرایط آب و هوایی منطقه و رطوبت استان مازندران و مناطق مرطوب به آن آسیب و خسارتی  وارد نکند . درواقع باید سازگار با شرایط آب و هوایی و محیطی باشد .

شهر سرخرود، یکی از زیباترین شهر های استان مازندران

این شهر یک شهر کوچک و توریستی است که فاصله خیلی کمی با دریا دارد. شهر سرخ رود روستاهای زیادی را در اطراف خود دارد و شامل بعضی از روستاهای اطراف سرخ‌رود شامل بیشه کلا، تازه‌آباد، دریا سر، عزت‌آباد، اسدالله آباد، رود پشت، زرد آب، علمده شرقی، علمده غربی، درویش‌آباد، علی‌آباد و… می‌شود. 

چرا خرید و فروش باغ ویلا در سرخرود مناسب است؟

برخی از شهرهای شمالی هستن که ویلاهای آن ها بسیار مشهوره. بدون شک سرخرود یکی از مشهورترین شهرهای شمالی است .خرید و فروش باغ ویلا در سرخرود انتخابی است که خیلی از افراد برای سرمایه گذاری خود انتخاب میکنند و هدفشان علاوه بر داشتن ملک ، رسیدن به سود است.

این شهر با زیبایی های ویژه‌ ، آب و هوای دلنشین و ساحل چشم ‌نوازی که داره همه مسافران را وسوسه می کند تا در صورت داشتن شرایط مناسب برای خود در این مناطق ویلایی را خریداری نماید ، علاوه بر استفاده شخصی، با گذشت زمان ، بر سرمایه آن فرد اضافه خواهد شد.

همچنین این شهر، به دلیل گردشگر پذیر بودن و  امکانات مناسب شهری و خدماتی و رشد ساخت و ساز در این شهر، جزو هدف های خوب جهت سرمایه گذاری و خرید ویلا در شمال می باشد. لازم به ذکر است که شهر سرخرود دارای ویلاهای مختلف ساحلی، جنگلی و شهرکی بسیار زیادی می باشد که می توان با انتخابی درست و راهنمایی گرفتن از متخصصان این حوزه سرمایه گذاری کم ریسک و پرسودی را انجام داد.

فروش باغ ویلا در سرخرود ارزان

تفاوت اصلی ویلا و باغ ویلا

طراحی باغ ویلا فرآیندی است که با داشتن یک سری مهارت و دانش اولیه و کافی می ‌توان بنا و یا قسمتی از ویلا که قصد طراحی آن را دارید به مکانی بسیار آرام بخش شبیه به بهشت تبدیل گردد. زیبایی ‌های ویلا به باغ ویلا نیز سرایت کرده است. اما سوال مهمی که مطرح می‌ شود این است که تفاوت اصلی ویلا و باغ ویلا در چیست؟ با رشد قیمت ویلای شمال، راه برای ورود و یکه تازی باغ ویلا هموار گشت.

مهم‌ ترین تفاوت باغ ویلا و ویلا، در قیمت و هزینه ریشه دوانده است. باغ ویلاها همان ‌گونه که از نامشان مشخص است، معمولا در خارج از شهر و در یک روستای فوق العاده بکر ایجاد شده ‌اند. باغ ویلا باید علاوه بر کاربردی بودن،  لوکس و چشم نواز باشد تا شرایط برای استراحت و تفریح ساکنان آن به بهترین نحو مهیا شود. انواع باغ ویلا را در ادامه به شما معرفی خواهیم نمود ؛

باغ ویلای شهرکی

باغ ویلای شهرکی نیز بر پایه همان اصول و قواعد ویلای شهرکی بنا شده با این تفاوت که به جای ویلا، آنچه شاهدش هستیم ویلا باغ است. در ویلا باغ شهرکی، همه چیز به نظم است، آراستگی و ترتیبی که از احداث شکیل ویلا باغ ‌ها حاصل شده، چشم را می نوازد. خیابان ‌های مرتب و ویلا باغ‌ های به صف شده، محور “ویلا باغ شهرکی” را شکل داده ‌اند. خرید باغ ویلا در بهترین شهرک‌ های استان سرسبز مازندران، انتخاب اکثر خانواده‌ های ایرانی است.

شهرک دریا کنار یکی از آنها است. برای یک سرمایه ‌گذاری مطمئن در یک شهرک لوکس و زیبا، دریا کنار بهترین انتخاب است. ویلاهای شهرک دریا کنار دارای زیباترین معماری و دکوراسیون داخلی می باشد.

باغ ویلای مسکونی

چنین باغ ویلایی در مکان‌ های مسکونی و حتی نقاط مرکزی شهر جای دارد. با توجه به اینکه در گذر زمان بسیاری از زارعان و کشاورزان با فروش زمین و اراضی کشاورزی، آنچه در چنته داشته‌ اند را به ویلا باغ بدل کرده ‌اند، این راز عیان می‌شود که باغ ویلا مسکونی نیز سال‌ها پیش باغی بزرگ و پر ثمر بوده است. امکانات زیادی در شهر سرخرود وجود دارد. بنابراین شما می توانید در این شهر به آسانی به هر چیزی که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

با خرید باغ ویلا در سرخرود، می توانید به راحتی از ویژگی های این شهر زیبای ساحلی و مزایای ویلا ساحلی بهره مند شوید. بهترین گزینه برای خرید یک ویلای لوکس و زیبا و داشتن یک سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب یکی از شهرهای مشهور شمالی است. چنانچه سرخرود را برای خرید باغ ویلا انتخاب کنید از سرمایه گذاری در این شهر پشیمان نخواهید شد.

فروش باغ ویلا

چه عواملی در قیمت فروش باغ ویلا در سرخرود تاثیر میگذارد؟

همانطور که گفته شد باغ ویلاها نه تنها مکانی برای تفریح است بلکه اجازه کسب درآمد را به شما می دهند. با کاشت گیاهان میوه دار حتی می توانید در طول سال میوه های ارگانیک و تازه مصرف نمایید. اما قیمت باغ ویلا نسبت به ویلا و آپارتمان ویلا بیشتر است و حتی باغ ویلای قیمت مناسب نیز نسبتا به دیگر املاک گران قیمت تر می باشد. عوامل زیر میتواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت باغ ویلا داشته باشد.

1- مکان قرارگیری ملک

آنچه که یک قیمت ملک را بیش از هر چیزی تحت تاثیر قرار می‌دهد، مکان قرارگیری آن است. معمولاً در مناطقی که آب و هوای بهتری دارد، تقاضا برای خرید ملک بیشتر است و امکانات رفاهی یا شرایط محله‌ای بهتر وجود دارد، قیمت ویلا نیز به شدت افزایش می‌یابد. در شمال کشور هم این موضوع به چشم می‌خورد و در شهرها و حتی در بخش‌های مختلف یک شهر با قیمت‌های متفاوتی مواجه می‌شوید. حتی در یک کوچه نیز ویلاهایی که بر روی نبش خیابان ساخته شده اند، نسبت به ویلاهای ته کوچه قیمت بالاتری دارند و ارزش زمین آن‌ها بالاتر است.

اگر می‌خواهید در منطقه خاصی اقدام به خرید ویلا کنید، پس باید ابتدا کمی در مورد قیمت ملک در آن منطقه تحقیق کنید. اگر منطقه خاصی مد نظرتان نیست و یک ویلا برای اقامت خود در زمان مسافرت می‌خواهید، باید یک مسئله را در نظر داشته باشید.

شهرهای شمالی همگی از نعمت‌های زیبای خدادادی مانند دریا، جنگل‌های سرسبز، هوای مطبوع و… برخوردار هستند. پس این که کدام منطقه را انتخاب کنید چندان در اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمی‌کند اما می‌تواند هزینه‌های خرید ویلا را برایتان دستخوش تغییراتی وسیع کند.

2- تاثیر متراژ بر قیمت ویلا

از دیگر عواملی که بر روی قیمت ویلا تاثیر دارد، متراژ زمین و ساختمان آن است. در ساخت و ساز ویلا ممکن است گاهی اوقات متراژهایی به کار رود که بتوان در آن چندین خانه ساخت. قیمت خرید این ویلاها به مراتب بالاتر از یک ویلای کوچک و نقلی است.

هرچه متراژ در یک منطقه خاص بیشتر باشد، به تبع آن هزینه نیز افزایش می‌یابد. از سوی دیگر متراژ ساختمان ویلا مهم است.ممکن است زمینی با متراژ زیاد، بخش بزرگی از آن به محوطه ویلا اختصاص داده شود و این عامل بر کاهش قیمت آن تاثیرگذار باشد. پس متراژ زیر بنا و متراژ کل ویلا در قیمت ویلا موثر هستند.

3- طراحی داخلی تاثیر در قیمت فروش باغ ویلا در سرخرود

هزینه‌ای که برای ساخت و ساز پرداخت می‌شود بر روی قیمت ویلا  تاثیر می‌گذارد. بخش زیادی از این هزینه‌ها مربوط به مصالح ساختمانی مورد استفاده در این محیط است. اگر قصد دارید ویلایی شیک خریداری کنید، بهتر است بدانید مصالح استفاده شده در آن می‌تواند قیمت را به مقدار زیادی تغییر دهد.

4- نوساز یا قدیمی بودن سازه 

معمولاً ویلا به قصد بازسازی یا نوسازی خریداری می‌شوند. قیمت ویلا قدیمی تقریباً به اندازه قیمت زمین آن است. یک ویلای نوساز مدت زمان بیشتری بدون تعمیرات و به راحتی قابل استفاده است. به همین علت اگر جزء افرادی هستید که قصد نوسازی یا تعمیر ویلا یا وقت و حوصله این مدل کارها را ندارید، بهتر است اصلاً به سراغ ویلاهای قدیمی نروید. از این‌رو خرید یک ویلا نوساز با قیمت بالاتر بسیار بهتر است تا این که بخواهید برای کم بودن قیمت ویلا ارزان و قدیمی، هزینه کنید.

5- محوطه سازی ویلا

احتمالاً به هزینه هایی که برای یک محوطه سازی خوب و جالب پرداخت می‌شود توجه نکرده اید اما بهتر است بدانید در ویلاهایی که بر روی آن‌ها به درستی کار می‌شود محوطه سازی، هزینه زیادی دارد و این امر بر قیمت ویلا تأثیر می‌گذارد. ساخت آلاچیق، خانه درختی، باربیکیو، آبنما، فضای سبز و درخت کاری در ویلا می‌تواند هزینه خرید و فروش باغ ویلا در سرخرود را تا مقدار زیادی تغییر دهد

6- امکانات رفاهی

از موارد دیگری که بر روی شرایط خرید ویلا تاثیر زیادی می‌گذارد، امکانات رفاهی است که باید به آن توجه ویژه شود. همچنین اگر در طراحی ویلا به بخش‌هایی مانند اتاق مستر، استخر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی و… دقت شده باشد، قیمت ویلا افزایش می‌یابد. همچنین کیفیت هر کدام از این موارد می‌تواند در قیمت تمام شده ویلا تأثیر بگذارد. برخی از ویلاها دارای تراس‌های بزرگ و روف گاردن هستند که هم آن‌ها را زیباتر می‌کند هم هزینه خرید ویلا را افزایش می‌دهد.

هنگام خرید و فروش انواع باغ ویلا در سرخرود باید حواستان به آینده و نیاز هایی که ممکن است بعدا بوجود بیاید نیز باشد. مانند نیاز به فضای بیشتر در صورت افزایش تعداد اعضای خانواده، نیاز به منابع آب در صورتی که منطقه در محلی کم آب واقع شده باشد. همه اینها مواردی است که هنگام هزینه کردن برای یک ملک باید در نظر داشته باشید.

یک مشاور املاک خوب میتواند کمک شایانی در انتخاب یک باغ ویلای قیمت مناسب و ارزان به شما بکند. مشاوران املاک مروارید خزر – ترنج بهترین و مجرب ترین کادر را برای مشاره به شما عزیزان دارند. و در کار خود بسیار حرفه ای عمل میکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر مارا در فضای مجازی دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

ده + 8 =