فروش زمین مسکونی در سرخرود

6 سپتامبر 2022
0 دیدگاه
فروش زمین مسکونی در سرخرود

خرید زمین یا هر ملک دیگری کار راحتی نیست و نیازمند آگاهی های لازم و کافی در این زمینه می باشد. یکی از معاملاتی که اشخاص جهت سرمایه گذاری، ساخت و یا سکونت به آن روی می آورند خرید و فروش زمین مسکونی در سرخرود است. زمان خرید و فروش زمین مسکونی در سرخرود باید یک سری اطلاعات اعم از موقعیت، کاربری، قوانین، منطقه، شناخت صاحب اصلی و…در اختیار داشته باشید. همچنین مشخص کردن هدف از خرید زمین نیز مهم است.

مسائل حقوقی خرید و فروش زمین

آشنا بودن با قوانین و مقررات خرید زمین باعث می شود که یک خرید مطمئن داشته باشید. برخی از این قوانین عبارتند از:

۱- انتخاب مشاور املاک مناسب و قابل اعتماد: اولین قدم در زمان خرید زمین است. چرا با که مشاوره گرفتن از یک مشاور املاک حرفه ای می توانید با خیالی راحت خرید خود را انجام دهید. به همین دلیل باید در انتخاب مشاور املاک دقت زیادی داشته باشید. مراجعه به مشاورین املاک معتبر و دارای مجوز گزینه مناسبی است.

۲- خرید زمین از افراد و سازمان های حقوقی: برای این کار باید از هویت فروشنده مطمئن شوید.مجوز های وکالت فروشنده را نیز مورد مطالعه و بررسی دقیق قرار دهید. همچنین خرید زمین های مصادر۶ شده توسط نهادهای دولتی برای شما دردسرهایی را به همراه دارد.

۳- بازدید از زمین مورد نظر: از فاکتورهای مهم زمان خرید زمین توجه به موقعیت و امکانات قابل دسترس است. زیرا برخی از زمین ها کشاورزی و فاقد سند اصلی بوده، قبل از خرید باید از دفاتر مربوطه استعلام بگیرید.

۴- نحوه نوشتن قولنامه خرید و فروش: نوع نوشتن قولنامه تاثیر زیادی در مراحل معامله دارد. باید اطلاعات زیادی در این باره داشته و قبل از قرار داد، سند زمین را مطالعه و کد رهگیری آن را استعلام نمایید. تحقیقات شما هر چه بیشتر باشد باعث انجام معامله سالم و بدون دردسر می شود.

فروش زمین مسکونی در سرخرود

نکات مهم در زمان خرید زمین

 • عدم خرید زمین های کنار اتوبان به دلیل ایجاد آلودگی صوتی و نداشتن آینده ی خوب
 • بررسی کیفیت آب و برق زیرا خیلی مهم است.
 • توجه به حجم ترافیک، زیرا رسیدن به خانه را برای شما مشکل می سازد.
 • بهترین زمانی که می توان برای خرید زمین اقدام کرد ابتدای رونق بازار مسکن است.
 • دریافت رسید بعد از پرداخت مبلغ از کمیسیون.
 • به هیچ وجه خودتان به خرید یا فروش اقدام نکنید، برای این کار از مشاورین املاک با تجربه کمک بگیرید.
 • شفاف سازی فرایند پرداخت پول به فروشنده به طور مشخص.
 • چنانچه ملک خریداری شده ارثی است حضور تمامی وراث الزامی است.
 • بررسی اصل سند و کارت شناسایی فروشنده.

توجه به نکات حقوقی غیر حقوقی در زمان خرید زمین

 • حقوقی:

ازجمله قراردادهایی که انسان درطول زندگی با ان مواجه میشود قرارداد خرید یا فروش ملک ویا زمین میباشد که میتواند مسکونی، تجاری، کشاورزی، صنعتی و….باشد قبل از خرید هر ملکی باید برخی از قوانین و نکات آن را دانستن این نکات و موارد به شرح زیر می باشند:

۱- شناخت فامیل فروشنده:

برای این کار باید مدارک شناسایی فروشنده و یا اشخاصی که قرار است امضا کنند بررسی و مطالعه شوند. همچنین باید مطمئن بود که فروشنده ممنوع المعامله نباشد. این اشخاص می توانند تاجر ورشکسته ، افراد غیر بالغ یا مجنون و محکومین دادگاه باشند. برای این منظور می توانید از دفاتر ثبت و معاونت قضایی استعلام گرفت.

۲- بررسی وضعیت سند ملک:

اسناد ملکی دارای انواع مختلف با توجه به قوانین منحصر به فرد خود هستند. برای همین خریدار باید قبل  از قرارداد از وضعیت سند مطلع شود. همچنین باید ملک مورد معامله آزاد باشد در غیر این صورت منع قانونی دارد

۳- مطابقت دادن مشخصات ثبت شده با مشخصات واقعی ملک:

قبل از هر اقدامی باید از تطبیق مشخصاتی مانند کد رهگیری، پلاک ثبتی، آدرس ملک و…با مشخصات واقعی اطمینان حاصل کنید.

۴- عدم پرداخت کل مبلغ:

تا زمانی که شخص به قسمتی از تعهدات خود عمل نکرده به هیچ عنوان تمام مبلغ را پرداخت نکنید. همچنین فروشنده نیز در صورت عدم تعهد خریدار باید ملک را تحویل دهند.

۵- مشخص کردن شرایطی برای فسخ قرارداد:

به دلیل اینکه ممکن است در طول معامله یک سری اختلافات به وجود آید برای جلوگیری از بروز دردسر های احتمالی بهتر است که شرایط فسخ برای طرفین در قرارداد لحاظ شود.

 • غیرحقوقی:

۱- توجه به هدف خرید زمین:

هنگام خرید باید هدف خود را مشخص و طبق آن سایر موارد را تنظیم نمایید زیرا هر زمینی دارای مراحل و شرایط مختص به خود هستند و کاربری آنها با هم متفاوت است.

۲- ابعاد زمین مسکونی در سرخرود:

اندازه زمین مورد نظر اهمیت زیادی دارد چرا که برای هر نوع کاربری به اندازه و متراژهای مشخصی نیاز است در نظر گرفتن قیمت بدون توجه به ابعاد زمین بعدا مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد

۳- مشاهده همسایگان زمین:

شاید که در ابتدای معامله مورد مهمی نباشد اما در طولانی مدت ممکن است که بدلیل نبود اهمیت و یا ایجاد مزاحمت های زیاد مجبور به فروش آن شوید.

۴- امتیازها و امکانات زمین:

افرادی که قیمت کم زمین برایشان مهم است به این نکته زیاد توجه نمی کنند همین امر باعث می شود که برای داشتن امتیاز باید هزینه های بسیاری را پرداخت نمایند.

۵- دسترسی به راه ها و مراکز خدماتی:

توجه به این نکته نیز اهمیت بسزایی دارد زیرا دور بودن از مراکز خدماتی باعث نگرانی و بروز مشکلاتی می شود.

۶- پوشش گیاهی و بافت طبیعی:

چنانچه شخصی قصد ساخت ویلا را دارد باید به پوشش گیاهی زمین توجه کند. ممکن است که درختان موجود در زمین جهت محوطه سازی نیاز باشند و از پرداخت هزینه اضافی جهت کاشت درخت جلوگیری کرد و فضا را متناسب با چشم انداز طبیعی آن معماری کرد.

بطور کلی بی توجهی به این موارد باعث هدر رفتن سرمایه و کلاهبرداری از شما می شود و برای رسیدن به حق خود باید راه زیادی را طی کنید که این نیز نیازمند صبر و حوصله زیاد است.

فروش زمین مسکونی در سرخرود

خرید و فروش زمین مسکونی در سرخرود با چه اهدافی صورت می گیرد؟

خرید و فروش زمین مسکونی در سرخرود، برای شما که به دنبال یک سرمایه گذاری در شمال هستید و می خواهید از طریق آن به سود دست یابید، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود و مطمئنا اگر انتخاب درستی داشته باشید می توانید به نتیجه دلخواهتان برسید.

در بین شهرهای شمالی در کشور، استان مازندران یکی از بهترین مناطق برای خرید زمین در شمال به حساب می آید و شما می توانید در شهرستان های این استان برای خود زمینی را با موقعیت بسیار خوبی خریداری نمایید و از آن با هدفی که دارید استفاده نمایید.

شهر سرخرود به دلیل موقعیتی که دارد برای خرید زمین در شمال بسیار مناسب می باشد و شما می توانید، این شهر را انتخاب نمابید.

موضوع مهمی که مطرح است این می باشد که هدف شما از خرید زمین در سرخرود چه خواهد بود، چونکه هدف هر کسی با دیگری متفاوت است .

اینکه با چه برنامه ای شما یک زمین را در شما می خرید مهم است و در سرمایه گذاری در شمال شما تاثیر گذار خواهد بود.

در ابتدای هر کاری باید به شما بگوییم که برای انجام هرکاری سرخود عمل نکنید، به این علت که شما هر چقدر هم اطلاعات کافی را داشته باشید باز برای این گونه از کارها کافی نیست و احتیاج است فردی متخصص در کنار شما حضور داشته باشد.

خرید و فروش زمین مسکونی در سرخرود، در طول این سال ها مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. اگر شما علاقمند به خرید زمین و ساخت و ساز ویلا می باشید استان مازندران، بهترین پیشنهاد ممکن است.

مازندران زیبا با داشتن شرایط آب و هوایی خوبی که دارد، طبیعت بی نظیرمناطق اطرافش، دوری از مشکلات شهر نشینی و آلودگی هوا از بهترین مناطق برای خرید زمین در شمال محسوب می شود.

برخی از افراد خرید زمین را با هدف ویلا سازی در آن انجام می دهند و قصد دارند پس از خرید زمین در شمال در آن ویلایی را مطابق با سلیقه خود بسازند و از آن استفاده شخصی داشته باشند و زمان هایی از سال را در ویلای خود سپری نمایند.

انجام این کار بسیار خوب می باشد و سرمایه شما تبدیل به ویلای زیبایی خواهد شد که در طول زمان بر ارزش آن افزوده می شود و این گونه به سرمایه ای که برای انجام آن کرده اید ، اضافه می گردد.

انواع زمین در شهر سرخرود برای خرید و سرمایه گذاری

شهر سرخرود، به دلیل اینکه امکانات بسیار خوبی دارد و اینکه دارای کوه و جنگل های زیادی است برای سفر و زندگی و حتی سرمایه گذاری بهترین انتخاب است و ما همیشه این موضوع را به افرادی که قصد سرمایه گذاری در شمال دارند گفته ایم.

سرخرود دیدنی در استان مازندران، جزء مناطق گردشگری می باشد و همه ساله میزبان مسافران و توریست هایی از نقاط مختلف کشور و خارج کشور هستند.

در شهر سرخرود که برای خرید زمین در شمال مناسب است، شما زمین هایی را با کاربری های متفاوت خواهید دید که افراد با توجع به هدف های مختلفی آنها را خریداری می کنند. در شهر سرخرود شما زمین ها را به صورت زیر می بینید :

 • زمین ساحلی

 • زمین جنگلی

 • زمین روستایی

 • زمین کشاورزی

 • زمین شهرکی

این زمین ها بر اساس محلی که قرار گرفته اند نامگذاری شده اند. برای مثال زمین ساحلی برای ساخت ویلا ساحلی و یا آپارتمان ساحلی به کار برده می شود. در اینجا انتخاب به هدف ها و برنامه ریزی هایتان بستگی دارد که زمینی را برای خود خریداری کنید و اقدام کار نمایید.

ویژگی های شهر سرخرود برای خرید زمین

چه ویژگی هایی در سرخرود باعث آن شده است که برای انجام این فعالیت مناسب باشد؟

شهر سرخرود، به دلیل اینکه امکانات بسیار خوبی دارد و اینکه دارای کوه و جنگل های زیادی است برای سفر و زندگی و حتی سرمایه گذاری بهترین انتخاب است و ما همیشه این موضوع را به افرادی که قصد سرمایه گذاری در شمال دارند گفته ایم.

سرخرود دیدنی در استان مازندران، جزء مناطق گردشگری می باشد و همه ساله میزبان مسافران و توریست هایی از نقاط مختلف کشور و خارج کشور هستند.

همانطور که گفته شد یکی از کارهایی که می شود با هدف سرمایه گذاری در شمال انجام داد. خرید زمین در شمال می باشد که به نسبت طرفداران خاص خودش را دارد.

شما با خرید و فروش زمین مسکونی در سرخرود و نگه داشتن آن با گذشت زمان که به ارزش آن اضافه میشود، می تواند برای شما سودآور باشد و اگر خواستید آن را به فروش برسانید مبلغی به سرمایه اولیه خود اضافه خواهید کرد. برخی از افراد زمین مورد نظر خود را خریداری می کنند و بعد خود اقدام به ساخت ویلا و یا آپارتمان در شمال می نمایند.

سخن پایانی

اگر خرید زمین در یک موقعیت و زمان مناسب صورت گیرد باعث سودآوری می شود. اما در صورتی که در انجام معامله دقت کافی نداشته باشید. موجب ورشکستگی و کلاهبرداری می شود. چنانچه بین خرید زمین و خانه مردد هستید می توان گفت خرید زمین بهتر است چرا که سرمایه گذاری آن طولانی مدت بوده و به افزایش قیمت و سودآوری روبرو است. جهت یافتن یک مکان خوب برای خرید زمین باید آن را از لحاظ امکانات، راه های دسترسی، مجوز های لازم و … مورد بررسی قرار دهید. برای این کار می توان از مشاورین خبره و متخصص کمک گرفت تا زمان خرید زمین از خرید خود رضایت کامل داشته باشید.

وجود مشاور املاک برای خرید ویلا در سرخرود لازمه چیست؟

برای خرید و فروش زمین، شاید تا حدودی اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید اما همین ها به تنهایی کافی نیست. شما باید در کنار فردی باشید که به طور حرفه ای در مورد ملک بداند. 

در بین مشاوران املاکی که در شمال کشور وجود دارد، گروه مشاورین املاک مراوارید خزر – ترنج یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید و به شدت به شما پیشنهاد می شود.

این گروه با به کارگیری جدیدترین روش ها اطلاعات خوبی را به شما منتقل خواهد کرد و این اطمینان را می دهد که سرمایه گذاری شما در شمال به بهترین حالت صورت خواهد گرفت و شما با خاطری خوش از این سرمایه گذاری و گروه مشاور املاک جهان یاد خواهید کرد.

برای اینکه با این مجموعه بیشتر آشنا شوید، صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

4 × پنج =