چرا ویلا شمال ارزان است

5 آگوست 2023
0 دیدگاه
چرا ویلا در شمال و چمستان ارزان است

چرا ویلا شمال ارزان است؟

اگر به دنبال خرید ویلا در شمال هستید، حتما به صورت آنلاین یا حضوری فایل های بسیاری را مشاهده کردید و قیمت های مکان های مختلف را بررسی نمودید و در ذهن شما این سوال به وجود آمده که چرا ویلا شمال ارزان است؟ البته در بعضی نقاط! قیمت های متفاوت ویلا در شمال دلایل مختلفی دارد که در این مطلب به صورت کامل آن را توضیح می دهیم. حتما تا انتها با مروارید خزر همراه باشید تا با آگاهی کامل ویلا مورد نظرتان را بخرید.

 

علت ارزان بودن ویلا در شمال

ایمکه چرا ویلا شمال ارزان است به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت ویلا در شمال موقعیت مکانی، متراژ ویلا، امکانات ویلا، سال ساخت ویلا ، دسترسی به امکانات رفاهی , … است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

⇐⇐خرید ویلا تا یک میلیارد در شمال 

موقعیت مکانی ویلا

موقعیت مکانی ویلا در شمال در قیمت ویلا بسیار تاثیرگذار است. برای مثال ویلاهای ساحلی در شهرهای متل قو، محمودآباد، نوشهر و رامسر که از قدیم بسیار پر طرفدار بودند گران تر از سایر مناطق است. خرید ویلا در روستاهای حومه شهرهای بزرگ قیمت بسیار مناسب تری دارند.

ویلاهای جنگلی واقع در شهرهای مثل سرخرود و چمستان در مازندران و روستاهای اطراف آمل نیز قیمت بسیار مناسبی دارند. ویلاهای ساحلی نسبت به ویلاهای جنگلی و شهرکی گران تر هستند. ویلاهای شهرکی قیمت مناسب تری دارند چون محوطه و امکانات رفاهی موجود در شهرک بین افراد ساکن شهرک مشترک است. ویلاهای جنگلی بخاطر دور بودن از امکانات رفاهی و مراکز خرید قیمت مناسب تری دارند.

متراژ ویلا

متراژ ویلا یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت ویلا است. به طور کلی، هرچه متراژ ویلا بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. این به دلیل آن است که ویلاهای بزرگتر فضای بیشتری برای زندگی، تفریح و استراحت دارند و همچنین می توانند امکانات بیشتری مانند استخر، سونا، جکوزی و غیره را در خود جای دهند.

⇐⇐خرید ویلا تا دو میلیارد در شمال 

امکانات ویلا

از دیگر عوامل دیگری که در قیمت ویلا تاثیر میگذارد، امکانات ویلا است. ویلاهای شمال امکانات متفاوتی دارند، از جمله روف گاردن، استخر، سونا، جکوزی، سالن بیلیارد، سالن مهمانی و … که با اضافه شدن هر کدام ازین امکانات بر روی ویلا، قیمت آن نیز بالاتر می رود.

سال ساخت ویلا

سال ساخت ویلا در در قیمت ویلا تاثیر گذار است. هر چقدر که از سال ساخت ویلا گذشته باشد قیمت آن پایین تر می آید. ویلاهای نوساز قیمت بالاتری از ویلاهای سال خورده دارند.

چرا ویلا در شمال ارزان است

دسترسی به امکانات رفاهی

اگر ویلای شما در منطقه ای نزدیک به امکانات رفاهی و تفریحی نظیر مراکز خرید، مکان های تفریحی و ..باشد، قیمت آن بالاتر است .

 نوع ویلا

ویلاها انواع مختلفی دارند، ویلا فلت، دوبلکس، تریبلکس از جمله معروف ترین نوع ساخت ویلا در شمال است. قیمت ویلاهای فلت نسبت به ویلاهای دوبلکس و تریبلکس ارزان تر اس چون مصالح کمتری نسبت به ویلاهای فلت در آن مصرف شده است و هزینه ساخت آنها کمتر می باشد.

ویلا چمستان با قیمت مناسب
خرید ویلا چمستان باقیمت مناسب

خطرات خرید ویلا در شمال

اگر فردی غیر بومی هستید و قصد خرید ویلا و سرمایه گذاری در شمال را دارید حتما باید با اگاهی کامل این کار را انجام دهید. خرید ویلا در شمال اگر زیر نظر مشاوران املاک معتبر مطمئن و خوش نام انجام نگیرد عواقب جبران ناپذیری برای شما در بر خواهد داشت. چه بسا گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار شوید و تمام هزینه ای که صرف خرید ویلادر شمال کرده اید از بین برود.

بسیار زیاد پیش آمده در سایت ها و یا آگهی های پیامکی به شما وعده ی خرید ویلا اقساطی یا شرایطی یا با قیمت های باور نکردنی می دهند، که باید حساسیت شما را برانگیزد. به هیچ وجه بی گدار به آب نزنید. در بسیاری از مناطق در مازندران ویلاهای قیمت مناسب وجود دارد اما ویلایی با قیمت بسیا پایین تر از عرف بسیار سوال بر انگیز است.

خرید ویلا جنگلی چمستان

مشکلات ویلاهای ارزان در شمال

د رجواب سوال شما که چرا ویلا در شمال ارزان است باید بگوییم، ویلاهای ارزان قیمت اغلب مشکلاتی دارند که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید. برخی از این مشکلات عبارتند از:

کیفیت ساخت پایین: ویلاهای ارزان قیمت اغلب با مواد و مصالح ارزان قیمت ساخته می شوند که می تواند منجر به مشکلاتی مانند ترک خوردگی، پوسیدگی و فرسودگی شود.

امکانات کم: ویلاهای ارزان قیمت اغلب امکاناتی مانند استخر، سونا، جکوزی و غیره ندارند. حتی بعضا کابینت و امکانات اولیه هم در آن موجود نیست یا از آب و برق و گاز غیر قانونی استفاده می کنند.

موقعیت نامناسب: ویلاهای ارزان قیمت اغلب در مناطقی قرار دارند که دسترسی به امکانات عمومی، مانند ، بیمارستان ها و مراکز خرید، دشوار است.

مشکلات حقوقی: ویلاهای ارزان قیمت اغلب با مشکلات حقوقی، مانند عدم سند مالکیت یا مشکلات ثبتی، همراه هستند.

قبل از خرید یک ویلا ارزان قیمت، مهم است که تمام جوانب را در نظر بگیرید و از تمام مشکلات احتمالی آگاه باشید. با انجام تحقیقات و مشاوره با یک متخصص املاک، می توانید مطمئن شوید که یک خرید هوشمندانه انجام می دهید.

⇐⇐ خرید ویلا قیمت مناسب در شمال 

ارزان ترین ویلاهای شمال

شمال ایران منطقه ای خوش آب و هوا و زیبا است و همه ساله گردشگران بسیار زیادی به خود جذب می کند. امکانات رفاهی فراوانی در شهرهای شمالی وجود دارد. از طرفی خرید ملک، سرمایه گذاری مطمئن و آینده دار است. اما باید با دقت و ذکاوت خرید خود را انجام دهید.

مناطقی در مازندران وجود دارد که قیمت خرید ویلا در آن ها ارزان تر است. مثل شهرهای چمستان، ویلاهای جنگلی در روستاهای آمل و ارتفاعات آن ، محمودآباد سرخرود شهرهای نسبتا ارزانی هستند. شهر چمستان به علت اینکه به تازگی خرید و فروش و ساخت و ساز ویلا در آن رونق گرفته مکانی مناسب برای سرمایه گذاری زیر نظر کارشناسان املاک است. شهر چمستان شهری کوچک و خوش آب و هوا نزدیک به شهرستان نور است که بخاطر قرار گیری در ارتفاع آب و هوایش نسبت به سایر شهرهای ساحلی کمتر شرجی است.

خطرات خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال برای افراد غیر بومی شاید استرس آور باشد. از طرفی وسوسه ی سرمایه گذاری در شمال ممکن است هر کسی را ترغیب به خرید ملک در شمال کند. چه چیزی لذت بخش تر ازین که بعد از گذشت زمان بسیار زیادی که در جاده هراز و ترافیک سنگین آن گذراندید به مکانی دنج و آرام و متعلق به خودتان برسید.

هزینه اجاره سوییت و ویلا در شهرهای شمالی بسیار بالاست. بنابراین بهترین سرمایه گذاری در شمال خرید ویلا در شمال است. اما به تجربه ی بسیار بالایی احتیاج دارد. افراد سودجوی بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است ویلا مد نظر شما را به چند نفر همزمان بفروشند یا امکاناتی که در نظر شماست را نداشته باشند. روش های کلاهبرداری برای خرید ویلا وجود دارد و متاسفانه بسیاری از افراد ازین راه ثروت دیگران را تصاحب کردند.

چرا ویلا در نور و چمستان ارزان است؟

حتما برای شما سوال است که چرا ویلا در نور و چمستان ارزان است. البته این صد در صد درست نیست قیمت ویلا در نور و چمستان با توجه به توضیحاتی که در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت ویلا در بالا توضیح دادیم متفاوت است. اما در کل قیمت  ویلا در شهر چمستان مناسب تر است به چند دلیل یکی ازین دلایل این است که این شهر بیشتر ویلاهای جنگلی را در خود جای داده است.

ویلاهای جنگلی نسبت به ویلاهای ساحلی ارزان تر هستند. از طرفی شهر چمستان شهری کوچک است و تا چند سال قبل افراد بومی در این شهر ملک خود را به افراد غیر بومی نمی فروختند اما در چند سال اخیر ساخت و ساز ویلا در این شهر رونق گرفت و بسیاری از افراد در این شهر سرمایه گذاری کردند. بنابراین این شهر پتانسیل بسیار بالایی برای پیشرفت دارد. خرید در این شهر را به افراد متخصص بسپارید تا ویلایی در موقعیت جغرافیایی مناسب و با امکانات مطابق با نیازهایتان به شما معرفی کنند.

اما با همه ی این تفاسیر این به معنی خیلی ارزان بودن ویلا در چمستان نیست هر کجا قیمت غیر متعارف و بسیار پایین دیدید صد در صد به شرایط ویلا شک کنید و حتما آن را بررسی نمایید.

خرید ویلا شمال قیمت مناسب
خرید ویلا شمال قیمت مناسب

خرید ویلا در چمستان با مشاور املاک مروارید خزر

امیدوارم تا اینجای مقاله به جواب سوال چرا ویلا شمال ارزان است رسیده باشید. اگر به دنبال بدست آوردن آرامش و سپری کردن اوقات فراغت خود در مکانی دنج و خوش اب و هوا در شمال هستید و از طرفی میخواهید سرمایه گذاری مناسبی در شمال کشور انجام دهید، برای انجام معامله ای اصولی و مطمئن نیاز به مشاوران با تجربه و مطمئن دارید. مشاوره املاک مروارید خزر با سال ها تجربه درخشان در زمینه ی خرید و فروش ملک در شمال در این مسیر همراه شماست. با ما تماس بگیرید تا بهترین سرمایه گذاری و مطمئن ترین خرید را  تجربه کنید.

ارسال دیدگاه

5 × چهار =