طلا یا ویلا در شمال

27 نوامبر 2023
0 دیدگاه
طلا یا ویلا در شمال

طلا یا ویلا در شمال ؟

طلا بخریم یا ویلا شمال ؟سکه بخریم یا زمین؟ این سوال ، سوالی ایست که ذهن اکثر علاقه مندان به تبدیل پول و سرمایه گذار را به خود مشغول میکند . هر بار که مبلغ قابل توجهی پول بدست می آورند، اقدام به تبدیل پول خود به املا، مستغلات ، طلا و… میکنند . و همیشه با خود می گویند بهترین راه سرمایه گذاری و افزایش ارزش پول من چیست ؟

 

بازار طلا یا ویلا در شمال ، جزو بازار های پرسود و محبوب در بین سرمایه گذاران بودند . افراد با سرمایه‌گذاری در این بازارها، ضمن حفظ ارزش پول‌شان، به سود منطقی نیز دست پیدا می‌کردند

اقتصاددانان ، عوامل مختلفی را برای مقایسه دو یا چند سرمایه یان میکنند :

  1.     بازدهی
  2.     رشد سرمایه

البته تمام عوامل موثر برای بررسی ارزشمند بودن سرمایه گذاری این دو مورد نیست . در ادامه در مورد این مسئله توضیح خواهیم داد

 

عوامل تاثیرگذار برای سرمایه‌گذاری در طلا یا ویلا در شمال کدامند؟

عوامل مختلفی برای مقایسه سرمایه گذاری وجود دارند که برای خرید ملک یا طلا باید به آن توجه کرد. ما در ادامه به هر کدام از این عوامل برای هر دو بازار اشاره کرده و توضیح می‌دهیم.

قدرت نقدشوندگی

منظور از قدرت نقدشوندگی مدت زمانی است که یک فرد نیاز دارد تا بتواند سرمایه خود را به پول نقد تبدیل کند. این فاکتور یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در انتخاب بازار مناسب برای سرمایه‌گذاری در هر نقطه از دنیا است که معمولا برخی از افراد به آن بی‌توجه هستند. دلیل اهمیت این عامل نوسان بازار است. مخصوصا بازار هایی مانند ایران که شدیدا احتمال بالا و پایین رفتن قیمت ها در آن وجود دارد. بنابراین اگر قدرت نقدشوندگی یک سرمایه پایین باشد، ممکن است فرد نتواند در مدت زمانی کافی آن را نقد کند.پس ممکن است که فرد از خرید یک دارایی دیگر و سرمایه گذاری مجدد در یک بازار پربازده تر عقب بماند.

اگر بخواهیم این عامل را در خصوص بازار طلا یا ویلا در شمال مقایسه کنیم ، باید بگوییم که ملک دارای قدرت نقدشوندگی پایین تری نسبت به طلا است. نقدشوندگی طلا نهایتا یک یا چند روز بیشتر نیاز به زمان ندارد. این در حالی است که قدرت نقدشوندگی ملک بسته به وضعیت بازارها ممکن است از چندین هفته تا حتی چندین ماه به طول انجامد. بنابراین از این جهت طلا جذابیت بیشتری نسبت به بازار املاک دارد.

ریسک سرمایه‌گذاری

عامل دیگر در مقایسه این دو بازار ، ریسک سرمایه گذاری است که اولین جنبه ریزش قیمت و کاهش ارزش سرمایه در بازار و دومین جنبه به امنیت سرمایه‌گذاری برمی‌گردد.

امنیت بیشتر ملک و املاک نسبت به طلا

امنیت خرید ملک قطعا بیشتر از طلاست چون طلا و سکه ممکن است گم شوند یا دزدیده شوند اما ملک چنین مشکلی برایش پیش نمی آید. وقتی شما زمینی را خریداری میکنید، تحت هر شرایطی همچنان باقی می‌ماند و امکان سرقت آن وجود ندارد. حتی در صورت وقوع بلایای طبیعی نظیر زلزله باز هم زمین خریداری شده همچنان وجود دارد.

مقایسه قیمت طلا یا ویلا در شمال در سال های اخیر

عامل دیگری که در مقایسه خرید طلا یا ویلا می تواند تاثیر گذار باشد ، نوسان بازار است. بازار طلا  چندان پرنوسان نیست. با این حال، از ریزش‌ها نیز بی‌نصیب نیست و باید به آن توجه کرد.

اما در بازار ملک و املاک این مساله چندان صدق نمی‌کند. در بازار ملک وقتی یک جهش در قیمت خواهیم داشت ، به دلیل چسبندگی قیمت ها در این بازار تمایلی برای کاهش قیمت از خود نشان نمیدهند.

چرا که ملک از قیمت بسیار بالایی نسبت به سایر اموال دارد و ممکن است بخش زیادی از سرمایه و پس‌انداز چند ساله یک فرد را تشکیل دهد. بنابراین به هنگام کاهش تقاضا، تمایل کمتری از جانب این افراد برای کاهش قیمت وجود دارد.

خرید ویلا در شمال

برای سرمایه گذاری خرید طلا یا ویلا در شمال ؟

در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که سرمایه گذاری در زمین یا طلا مناسب چه افرادی است؟

ابتدا باید ببینید قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت دارید یا بلند مدت ؟ آیا برای خرید و فروش طلا یا ویلا اطلاعات لازم و کافی را دارید؟

اگر انسان ریسک پذیری نیستید و با سود های کوتاه مدت در بازار قانع میشوی اما باز طلا را به شما پیشنهاد میکنیم . این بازار برای شما مناسب تر است و بهتر است از خرید طلاهای دست دوم و یا خرید سکه وارد این بازار شوید تا از شر هزینه ساخت و مالیات و… در امان باشید.

البته لازم به ذکر است ، خرید طلای دست دوم و سکه هم دردسرهای خاص خودش را دارد. باید از جای معتبر خریداری کنید و در کل برای کسانی پیشنهاد میشود که میخواهند با ریسک کم سود کم بدست آورند.به این روش ارزش پولتان هم حفظ میشود

در مقابل اگر دنبال سرمایه گذاری فعال و سود چشمگیر هستید ، خرید زمین ، ویلا ، باغ و آپارتمان در شمال را پیشنهاد میکنیم . نرخ رشد زمین در سالهای اخیر بیشتر از رشد نرخ طلا بوده است. در حال حاضر خرید زمین یکی از مطمئن ترین روشهای موجود برای حفظ و افزایش سرمایه میباشد.

سکه بخریم بهتر است یا زمین ؟

با توجه به افزایش روز افزون تورم و کاهش ارزش پول کشورمان، افراد زیادی هستند که به دنبال سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول خود هستند .این افراد با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف ، سعی در حفظ ارزش سرمایه خود دارند

عوامل تاثیر گذار در سرمایه گذاری طلا یا ویلا در شمال

برای انتخاب طلا یا ویلا در شمال باید بررسی کنیم که تا چه میزان ریسک پذیر هستیم؟ عوامل زیادی روی نوع انتخاب شما برای سرمایه گذاری دخیل هستن . اینکه  میزان ریسک پذیر بودن سرمایه گذار چقدر است ، میزان انتظار بازدهی چه میزان است ، میزان نقد شوندگی سرمایه چقدر است ، مقدار سرمایه موجود چه مبلغی است ، دیدگاه بلند مدت برای سرمایه گذاری دارید یا کوتاه مدت و محدودیت زمانی و مکانی سرمایه گذار اشاره کرد.چگونه است ؟

نکات مهم برای خرید طلا یا ویلا در شمال

تا اینجا متوجه شدیم فاکتور های مختلفی برای تصمیم گیری در مورد نوع سرمایه گذاری می تواند وجود داشته باشد . پس بهتر است قبل از اینکه سرمایه گذاری را شروع کنیم در مورد بازار مربوطه اطلاعات جامع و کاملی بدست بیاوریم تا بتوانیم تمام جوانب آن را در نظر بگیریم. این که تصمیم بگیریم اقدام به سرمایه گذاری بر روی سکه کنیم یا زمین و ویلا در ابتدا با میزان نقدینگی و سرمایه موجود در ارتباط است.

اگر ریسک پذیر اید و سرمایه خوبی هم دارید خرید ملک برای شما بهترین انتخاب است . مخصوصا خرید ملک در مازندران و در شمال کشور میتواند یکی از پرسودترین سرمایه گذاری ها برای شما باشد اگر که با فرد متخصص و باتجربه قبل از سرمایه گذاری مشورت کنید

 

برای سرمایه گذاری طلا یا ویلا در شمال

فاکتور هایی که باید در نظر گرفته شود :

  •  میزان ریسک پذیر بودن سرمایه گذار:

در مورد بازار طلا یا ویلا در شمال ریسک پذیری دو بخش دارد. یک ریزش احتمالی قیمت و کاهش ارزش دارایی تان و دو مسئله امنیت در سرمایه‌گذاری است. امنیت سرمایه گذاری در طلا بسیار پایین تر از سرمایه گذاری در زمین و ویلا است

  • محدود نبودن به زمان و مکان:

خرید و فروش ملک به زمان و مکان وابسته است ولی طلا هرجای دنیا قابل خرید و فروش است

  • مقدار سرمایه موجود:

مقدار نقدینگی شما برای سرمایه گذاری از فاکتور های مهم است

  • دیدگاه بلند مدت یا کوتاه مدتی:

داشتن دیدگاه بلند مدت یا کوتاه مدت سرمایه گذار هم در پاسخ به این سوال که سکه بخریم بهتر است یا زمین و ویلا؟ بسیار حائز اهمیت است.

  • میزان انتظار بازدهی:

قیمت سکه و طلا در ایران وابسته به دو مولفه ی قیمت دلار و قیمت انس طلای جهانی می باشد. با توجه به افزایش روز افزون قیمت دلار در ایران می توان توقع داشت که طلا و سکه هم پا به پای آن رشد کنند.

شمال کشور با فضاهای طبیعی زیبا و فرهنگ محلی غنی، همواره یکی از مقصدهای محبوب برای خرید و سرمایه‌گذاری در حوزه املاک بوده است. ویلای‌های تازه ساخت در این مناطق، علاوه بر زیبایی معماری و خوش طراحی بودن، اغلب با امکانات مدرن و خدمات به‌روزی همراه هستند.

پیج اینستاگرام ما، به عنوان یک منبع اطلاعاتی موثق و قابل اعتماد، شما را به دنیایی از ویلای‌های لوکس و با کیفیت در شمال کشور معرفی می‌کند. با دنبال کردن این پیج، شما به روزترین اطلاعات در زمینه ویلای شهری، ویلای کوهستانی، و ویلای ساحلی را دریافت خواهید کرد.

همچنین، این پیج به شما فرصت می‌دهد تا با نظرات و تجربیات دیگران در ارتباط با خرید و فروش ویلا در مناطق شمالی آشنا شوید و موواردی مثل خرید طلا یا ویلا در شمال و از این دست مقاله ها هم در پیج بررسی میشوند. ما بر این باوریم که اشتراک تجارب می‌تواند یک منبع بسیار ارزشمند برای افرادی باشد که در حال بررسی گزینه‌های خرید ویلا هستند.

از شما دعوت می‌شود تا به پیج اینستاگرام ما ملحق شده و به جمع دنبال‌کنندگان ما بپیوندید تا همیشه از تازه‌ترین اطلاعات و فرصت‌های بازار املاک در مناطق شمالی کشور بهره‌مند شوید.

ارسال دیدگاه

3 × 4 =