خرید ویلا شهرکی در شمال

29 نوامبر 2023
0 دیدگاه
خرید ویلا شهرکی

امروزه به دلیل ازدحام و شلوغی شهر های بزرگ و آلودگی های هوا و آلودگی های صوتی اکثر مردم برای خود در شهر های مجاور خوش آب و هوا مثل نور، سرخرود و چمستان، اقدام به خرید ویلا می کنند تا در تعطیلات با خانواده و دوستان به گوشه ای دنج رفته و از طبیعت و آب و هوا لذت ببرند. دلیل خرید ویلا شهرکی در شمال می تواند برای افراد متفاوت مختلف باشد. در ادامه قصد داریم جوانب این موضوع را بررسی کنیم.

ویلا انواع مختلفی دارد. مخصوصا در شمال کشور به دلیل خوش آب و هوا بودن و استقبال بی نظیر مردم شهر های اطراف مثل نتهران و کرج، انواع گوناگون و متنوعی از ویلا ساخته و فروخته میشود

مانند ویلاهای استخر دار، ویلاهای ساحلی و جنگلی. یکی دیگر از انواع ویلا در شمال ایران ویلاهای شهرکی و مستقل است. که طرفداران و منتقدان زیادی دارد.

در شمال کشور و به خصوص در مازندران شهرک های کوچک و بزرگ زیادی وجود دارد که امکانات خوبی را به ساکنین شان ارائه میدهند

در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر ر مورد این نوع ویلا اطلاعات کسب کنیم

خرید ویلا شهرکی در شمال

بهترین ویلا برای خرید ویلا شهرکی در شمال کجاست؟

قبل از اینکه به سراغ ویلا های شهرکی و غیر شهرکی بریم بهتر هست که کلا ببینیم کدام شهر های شمال در کل برای خرد ویلا مناسب تر هستند ؟

گیلان و مازندران با اختلاف پرمتقاضی ترین شهر های ایران برای خرید ویلا  از سمت مسافران هستند. دلیل محبوبیت این استان ها آب و هوای خوب، مردم خونگرم، غذای خوب، دسترسی به امکانات مناسب مسافران هست. پس از بررسی‌ها و نظر خواهی از خریداران پی بردیم اولین گزینه برای خرید ویلا استان مازندران است و معتقد اند که بهترین ویلاهای شمال را هر چه به غرب مازندران (نوشهر، متل قو، رامسر) نزدیک‌ می‌شوند بیشتر به چشم می‌بینند.

و حقیقتا هم همین طور است . تنوع بالا در شکل و ظاهر ویلا، مکان قرار گیری و دوری ونزدیکی به دریا و جنگل، مستقل و شهرکی بودن ویلا و تنوع در قیمت میتواند دلیل این عقیده باشد

 

 

بهترین شهرک‌ های شمال برای خرید ویلا شهرکی در شمال

بهترین و معروف ترین شهرک ها در قسمت های بابلسر تا رامسر در استان مازندران در شمال ایران دیده میشوند. شهرک‌های قدیمی و جدید ساحلی و جنگلی نظیر شهرک دریاکنار، شهرک خزر شهر، شهرک خانه دریا، شهرک دریابیشه، شهرک فردوس، شهرک پارک ویلا، شهرک امیردشت اشاره داشت.
این شهرک های ویلایی با مساحت چند هکتاری دارای مشاعات، فضای سبز، ویلاهای لوکس، ارزش ملکی بالا، پرسنل خدماتی، پرسنل امنیتی و مدیریت قوی هستند که سبب شده تا از میان شهرک‌های متنوع ویلایی در شمال لقب بهترین شهرکهای شمال را به خود اختصاص دهند.

 

شهرک‌های معروف شمال برای خرید ویلا شهرکی در شمال

شهرک هایی که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد به دلیل ارزش بالا ملک، مشاعات قوی و موقعیت مناسب به لاکچری ترین شهرک های ویلایی معروف شدند

بهترین شهرک های شمال

 • شهرک دریاکنار در بابلسر
 • خزرشهر در بابلسر
 • شهرک خانه دریا در سرخ‌رود
 • شهرک فردوس در رویان
 • شهرک دریابیشه در روستای ونوش نوشهر
 • شهرک پارک ویلا در چلک نوشهر
 • شهرک امیر دشت در کلارآباد

 

بهترین منطقه برای خرید ویلا شهرکی در شمال

 

اینکه میگوییم “بهترین منطقه شمال” برای افراد مختلف با اهداف مختلف  ممکن است متفاوت باشد. ممکن است یک نفر برای سرمایه گذاری ویلا بخرید و یک نفر برای زندگی ویلا تهیه کند و یا برای دور همی های آخر هفته صرفا نیاز به ویلا در یک منطقه خوش آب و هوا داشته باشد

پس بهترین منطقه برای خرید ویلا ابتدا بستگی به نیاز شما دارد. اما سعی ما در ادامه این است که بتوانیم برآیندی از هر 3 مورد بالا را معرفی کنیم .

 1. بهترین منطقه شمال برای خرید ویلا از جنبه سوددهی را باید در مناطقی که جای رشد و ترقی دارند مانند سرخ رود، که هنوز جا برای رشد و پیشرفت داشته و مانند دیگر مناطق ویلایی برند شمال به سقف رشد خود نرسیده یا مانند مناطق ضعیف شمال که مورد توجه سرمایه گذاران نیست، جستجو کرد.
 2.  

  گرانترین شهرک شمال برای سکونت و خرید ویلا را

 3.  باید به مناطقی که دارای امنیت و آرامش، امکانات رفاهی و تفریحی، امکانات آموزشی، دسترسی آسان و نزدیک از طریق راه‌های ارتباطی به تهران نسبت داد و در این میان از شهرهای شمالی، بهترین منطقه شمال برای
 4.  خرید ویلا به نوشهر تعلق خواهد یافت و دلیل آن علاوه بر مزایای فوق به داشتن طبیعتی زیبا، فاصله نزدیک دریا و جنگل، داشتن فرودگاه و بندر دانست.

مزایا و معایب ویلا شهرکی

 

مزایای خرید ویلا شهرکی در شمال چه مواردی هستند؟

سرمایه گذاری : خرید ویلا شهرکی در شمال اگر دقیق و حساب شده باشد میتواند یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری با هدف حفظ ارزش دارایی اشخاص باشد. و ویلا ها هم جدا از این موارد نیستند. ویلا در شمال چه شهرکی باشد و چه شخصی و خصوصی میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری باشد.  شما میتوانید با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت، ویلا هایی را پیش خرید کنید تا در آینده ای نزدیک از آن ه عنوان یک سرمایه که ارزشش روز افزون می شود، استفاده کنید.

با نگاهی به مزایا و معایب خرید ویلا شهرکی در شمال در می یابیم، مزایای خرید ویلا شهرکی در شمال از معایب آن بیشتر است. یکی از مهم­ترین مواردی که هنگام سبک و سنگین کردن مزایا و معایب خرید ویلا شهرکی در شمال

 

باید در نظر گرفت، قیمت ویلا شهرکی است.

اگر ویلا مورد نظر شما در شهرکی باشد که شهرک مشهوری نباشد، قیمت آن نسبت به ویلایی مشابه و متقل پایین تر است. این قیمت پایین تر می تواند تا حدودی از مزایای خرید ویلا در شهرک ها باشد

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید، تعدادی از شهرک های برند شمال، دارای گران­ترین ویلا های منطقه هستند. از آن جمله می توان به خزرشهر بابلسر، شهرک امیردشت کلارآباد، شهرک پالم پلازا کلارآباد، شهرک فردوس رویان نور، شهرک آکام شهر، شهرک ایزد­شهر، شهرک صفائیه و موارد مشابه اشاره نمود. علت بالا بودن قیمت ویلا در این شهرک ها، طراحی منحصر به فرد، کیفیت بالای ساخت و تقاضای بالا برای سکونت در این شهر ها است.

یکی از مشکلاتی که ویلاهای مستقل دارند و ویلاهای شهرکی از آن در امان اند، امنیت

 

است. سارقین از امنیت ویلاهای مستقل سو استفاده میکنند و به محض خالی شدن خانه برای مدت زمان کوتاه اقدام به سرقت اجناس میکنند. اما در شهرک ها چنین اتفاقی رخ میدهد و دلیل آن هم این است که شما میتوانید با خیال راحت ویلا خود را ترک کنین و خیال تان جمع باشد که نگهبان شهرک حواسش به همه چیز هست

به دلیل کنترل ورود و خروج ها در ویلا شهرکی، امنیت این ویلا ها نسبت به سایر ویلا ها بیشتر است، پس دومین مزیت ویلا شهرکی، امنیت آن است. مزیت بعدی ویلا شهرکی، طراحی شده بودن آن است. یعنی اگر یک ویلا شهرکی، دارای طرح و ساخت خوبی باشد، کیفیت خدمات رسانی، تاسیسات و تجهیزات، دفع پسماند ها و . . . در آن به درستی انجام می شود.

مزیت دیگر ویلا شهرکی مدیریت شهرک است که از مشکلات احتمالی حین زندگی جمعی جلوگیری میکند

 

چه مواردی را می توان به عنوان معایب خرید ویلا شهرکی در شمال مطرح کرد؟

 

در دنیا هر چیزی که فوایدی دارد، مضراتی هم دارد. هر چیزی که نکات مثبت دارد، نکات منفی هم دارد. هر جنبه مثبتی از خرید ویلا شهرکی در شمال ممکن است جنبه منفی ای هم داشه باشد  که در ادام قصد داریم به آن اشاره کنیم.

یکی از برجسته ترین نکات در خصوص ویلاهای شهرکی شباهت ظاهر، معماری و حیاط سازی آنهاست. عده ای از افراد، عدم تنوع و تکراری بودن طرح های ساختمانی در ویلا شهرکی را نمی پسندند. گاهی اوقات نیز تمامی ساختمان‌ها چه از نظر ظاهر و چه متراژ کاملاً مشابه یکدیگر هستند. این موضوع برای بسیاری از افراد قابل‌قبول نیست به‌ویژه اگر می‌خواهید یک ساختمان منحصربه‌فرد در اختیار داشته باشید.

مسئله دوم، نحوه مالکیت زمین در ویلا شهرکی است. ممکن است شما مالک ساختمان و سازه ویلا شهرکی باشید، ولی عرصه و زمین ویلا شهرکی بین تمام مالکین مشاع باشد. یکی از علل وضع چنین شروطی در ویلا شهرکی، کنترل ساخت و ساز است.

ایراد بعدی که ویلا شهرکی می تواند در بعضی موارد شلوغی و فشردگی ویلا ها باشد. اینک  خانه ها را شدیدا نزدیک به هم و کوچک می سازند، دیگر تفاوتی با خانه های آپارتمانی و شهری ندارد. برخی از چنین شهرک هایی، بیشتر به مجموعه ای از آپارتمان های فشرده و مجاور هم شبیه اند تا ویلا.

یکی از مشکلات انبوه‌سازی این است که معمولاً زمان کافی برای آن صرف نشده و به همین دلیل از کیفیت کاسته می‌شود. ساختمان باید از نظر استحکام در شرایط مناسبی باشد و برای این منظور لازم است تا یک حداقل زمان صرف شود. از آن جا که در برخی شرایط ساخت‌وساز برای بالا بردن آمار و ارقام است و توجهی به کیفیت نمی‌شود می‌توان این مورد را هم در میان معایب قرار داد.

 

از آنجا که ساخت این ویلاها به‌صورت انبوه است در فاصله کم و در تعداد بالا ساخته می‌شوند. همین انبوه‌سازی اپر به شیوه استاندارد و مطابق قوانین نباشد مشکلات دیگری میشود. مهم‌ترین این مشکلات نبود حریم خصوصی و فاصله بین ساختمان‌ها است.

امنیت نیز ممکن است یکی از نگرانی‌های شما باشد به‌ویژه اگر در شهرک نگهبان یا دوربین مداربسته به تعداد کافی وجود نداشته باشد. البته این موضوع در بیشتر شهرک‌ها جای نگرانی نیست زیرا در تمام مدت شبانه‌روز نگهبان و گشت‌های شهرک همه چیز را بررسی می‌کنند.

از آن جا که زمین در این ویلاها به‌صورت عام بین همه تقسیم شده قوانین خرید و فروش آن می‌تواند در برخی شرایط خاص متفاوت باشد. به همین دلیل درصورتیکه با این قوانین آشنایی نداشته باشید ممکن است برای شما دردسر ایجاد شود.

 

در سایت مروارید خزر، هدف ما اطلاع‌رسانی دقیق و جامع در خصوص فرصت‌ها و موقعیت‌های استثنایی در منطقه مازندران است. ما به شما امکان خرید، اجاره، رهن و ویلاها ، خرید ویلا شهرکی در شمال و آپارتمان‌هایی با ویژگی‌های منحصر به فرد را فراهم می‌کنیم. اطلاع‌رسانی موقعیت‌های اوکازیون و طلایی در این منطقه جزء اولویت‌های ماست تا شما بتوانید به بهترین شکل از این فرصت‌ها بهره‌مند شوید.

برای دریافت اخبار و به‌روزرسانی‌های ما، می‌توانید  صفحه اینستاگرام مروارید خزر را دنبال کنید. این راه ارتباطی به شما این امکان را می‌دهد که در هر لحظه از تحولات باخبر شوید و از فرصت‌های باارزش در منطقه بهره‌مند شوید. منتظر حضور شما   در جمع دنبال‌کنندگان ما در اینستاگرام هستیم.

ارسال دیدگاه

3 × پنج =